İADE KOŞULLARI

29188 numaralı Resmî Gazete’de yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ kapsamında iade hakları aşağıdaki metinde belirtilmiştir:

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

“ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.” cayma hakkını kullanamaz.

Bu yönetmelik esas alındığında, kozmetik ürünlerde koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerin iadesi yapılamaz. Kozmetik ürünlerin kullanımında alerjik reaksiyonla karşılaşma ihtimali vardır ve bunlar önceden belirtilmiştir. Satın alınan ürünlerin iadesi için paketlerin açılmamış olması gerekmektedir.

HANGİ ŞARTLARDA İADE KABUL EDİLMEZ?

  • Ürün alıcıya ulaştıktan 14 gün sonra oluştuğu iddia edilen alerjik durumlarda,
  • Cayma hakkını sürekli kötüye kullanma durumunda,
  • Ürünün taşıma sırasında oluşabilecek hasarlarda tutanak tutulmaması durumunda,
  • Kozmetik ürünlerde kesin sonucun göreceli olması sebebiyle, ürünler kullanıldıktan sonra istenilen sonuç alınmaması durumunda iade kabul edilmez.

Ayrıca, cildinizde belirtilenlerin dışında yüksek bir alerjik reaksiyon oluşması durumunda sipariş tarihinden itibaren 14 gün içinde, reaksiyonun oluştuğu bölgenin öncesi ve sonrası fotoğrafları ve doktor raporu olmadan iade kabul edilmez.  Doktor raporunda alerjinin, kullanılan üründen kaynaklandığının belirtilmesi gerekmektedir.

Faturası kurum ve kuruluşlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

KISMİ İADE NASIL GERÇEKLEŞİR?

İade işlemini siparişinizden kısmi ürün iadesi yapmak isterseniz, iade koşullarını belirtildiği gibi yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.  Eğer kısmi ürün iadesinden sonra sepetinizin toplam tutarı 1000 TL’nin altına düşerse, iade için kargo ücreti talep edilecektir.

İade işleminiz en geç beş (5) iş günü içinde kredi kartınıza ya da hesabınıza yapılacaktır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansıtılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR